HORA | HRUDA | ŽENA

HORA | HRUDA | ŽENA

Výstavný projekt Hora | Hruda | Žena je zameraný na prezentáciu predmetov zo zbierkového fondu Podtatranského múzea v Poprade - fondu umenia, etnológie, histórie a fotoarchívu. Tematicky je zameraný na tatranskú a podtatranskú oblasť, životné a kultúrno-spoločenské prostredie, dedinský život, poľnohospodárstvo a vzťah človeka - ženy žijúcej a pracujúcej v tomto prostredí. V centre pozornosti stojí žena, jej úloha a postavenie v spoločnosti v ľudovej kultúre. Projekt je zameraný na život ženy horskej a podhorskej oblasti v minulosti, žijúcej v týchto drsných zemepisných podmienkach, ktorá je spätá s týmto špecifickým prostredím.

… čítať viac
Výstava

Odhaľovanie duše rezbára a dreva

Výstava Odhaľovanie duše rezbára a dreva prezentuje tvorbu insitného rezbára Milana Bocka.

… čítať viac
Výstava Sélection Výber Marek Ružinský Podtatranské múzeum v Poprade

Sélection / Výber

Sélection / Výber výstava Podtatranské múzeum v Poprade, Vajanského 72/4, 058 01 Poprad 28. 2.-31. 8. 2020

… čítať viac
výstava Herbár - farebná cesta za poznaním Podtatranské múzeum v Poprade

Herbár - farebná cesta za poznaním

Herbár farebná cesta za poznaním Výstava Podtatranské múzeum v Poprade, Vajanského 72/4, 058 01 Poprad 7. 2. - 31. 10. 2020

… čítať viac
výstava Netradično-tradičná svadba Podtatranské múzeum v Poprade - pobočka v Spišskej Sobote

Netradično-tradičná svadba

Netradično-tradičná svadba Výstava Podtatranské múzeum v Poprade, Sobotské nám. 33, 058 01 Poprad-Spišská Sobota 11. 2.-1. 3. 2020

… čítať viac
Výstavy Poézia každodennosti

Poézia každodennosti

Výstava Poézia každodennosti Podtatranské múzeum v Poprade 12. 11. 2019 - 31. 1. 2019

… čítať viac
Výstava 90 rokov slovenského hokeja Podtatranské múzeum v Poprade

90 rokov slovenského hokeja

Slovenský olympijský a športový výbor – Slovenské olympijské a športové múzeum, Podtatranské múzeum v Poprade a Slovenský zväz ľadového hokeja vás pri príležitosti 90. výročia organizovaného hokeja na Slovensku srdečne pozývajú na výstavu „90 rokov slovenského hokeja“. Výstavu môžete navštíviť od 17. októbra 2019 do 16. januára 2020 vo výstavných priestoroch Podtatranského múzea v Poprade na Vajanského 72/4. Súčasťou výstavy budú predmety, ktoré dokumentujú históriu a najväčšie úspechy slovenského hokeja, napr. olympijské medaily, medaily z majstrovstiev sveta či trofeje z domácich i medzinárodných súťaží. Výstava je návštevníkom prístupná v čase otváracích hodín múzea od 9.00-16.00 h. Vstupné: 2,00 € dospelí; 1,00 €/deti, žiaci, študenti, ŤZP; deti do 6 rokov v sprievode dospelej osoby bezplatne Zmena programu vyhradená. Tešíme sa na Vašu návštevu!

… čítať viac
75 slobodných rokov pod Vysokými Tatrami výstava Podtatranské múzeum v Poprade Slovenské národné povstanie

75 slobodných rokov pod Vysokými Tatrami

Oblastný výbor Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov v Poprade, Prešovský samosprávny kraj a Podtatranské múzeum v Poprade pri príležitosti 75. výročia Slovenského národného povstania a nadchádzajúceho 75. výročia oslobodenia podtatranského regiónu vás srdečne pozývajú na výstavu „75 slobodných rokov pod Vysokými Tatrami“, ktorá bude trvať od 17. septembra do 3. novembra 2019 vo výstavných priestoroch Podtatranského múzea v Poprade na Vajanského 72/4. Vernisáž výstavy sa uskutoční v utorok 17. septembra 2019 o 16.00 h. Autorom výstavy je Marcel Maniak, predseda Historicko-dokumentačnej komisie pri Oblastnom výbore Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov v Poprade. Výstava priblíži priebeh bojov na Spiši a pod Tatrami. Návštevníci uvidia autentické predmety priamo spojené s činnosťou bojovníkov v povstaní. Výstava je návštevníkom prístupná v čase otváracích hodín múzea, t. j. v septembri od 9.00-17.00 h, v októbri a novembri od 9.00-16.00 h. Vstupné je zahrnuté v cene vstupenky do múzea. Vstupné: 4,00 €/dospelí; 2,00 €/deti, žiaci, seniori, ŤZP; deti do 6 rokov v sprievode dospelej osoby bezplatne Zmena programu vyhradená. Tešíme sa na Vašu návštevu!

… čítať viac
Čaro detstva

ČARO DETSTVA

Podtatranské múzeum v Poprade Vás srdečne pozýva na výstavu Čaro detstva - výstavu starožitných hračiek zo súkromnej zbierky TOP zberateľky Slovenska Alice Tokarčíkovej z Hanisky pri Prešove. Návštevníci si budú môcť pozrieť množstvo starých bábik, plyšových macíkov a ďalších predmetov, ktoré im pripomenú detstvo.

… čítať viac
Hodruša - Hámre

Historické remeslo od praveku po súčasnosť

18.5.2019 - 12.9.2019 Súkromná stredná umelecká škola Hodruša-Hámre realizovala viacero projektov v úzkej spolupráci s Archeologickým múzeom v Bratislave, čím dokázali oživiť stopy dávnej histórie.

… čítať viac
Modrotlač

VÝROBA MODROTLAČE z dielne Elemíra Montška v Hranovnici

1.8.2018 - 20.1.2019 - Výstava predstavuje unikátnu ucelenú zbierku náradia, textilu a foriem z modrotlačiarskej dielne, v ktorej Elemír Montško vykonával farbiarske remeslo.

… čítať viac
Huby 2018

Výstava čerstvých húb 2.10.2018 - 4.10.2018

Podtatranské múzeum v Poprade a Podtatranský mykologický klub Poprad Vás pozývajú na výstavu čerstvých húb, ktorá sa uskutoční v dňoch 2.10. - 4.10.2018 vo výstavných priestoroch múzea na Vajanského 72/4 Poprad.

… čítať viac
Výstava Spoločenské hry a logické hlavolamy

Spoločenské hry a logické hlavolamy

Podtatranské múzeum v Poprade Vás pozýva na výstavu Spoločenské hry a logické hlavolamy, ktorá sa uskutoční v termíne od 15. mája 2018 do 31. augusta 2018 v priestoroch Podtatranského múzea v Poprade, Vajanského 72/4, Poprad.

… čítať viac
Výstava POPRADFILA 2018

POPRADFILA 2018

Pozývame vás na inauguráciu poštovej známky, ktorá sa uskutoční dňa 27.4.2018 o 14.00 hod. v Podtatranskom múzeu v Poprade, (Vajanského 72/4). Po inaugurácii sa bude konať otvorenie filatelistickej výstavy POPRADFILA 2018.

… čítať viac
"Legovanie" v múzeu

"Legovanie" v múzeu

Pozývame vás na unikátnu výstavu zameranú na ukážky modelov architektúry Spišskej Soboty, Popradu a ďaľších.

… čítať viac
Výroba modrotlače z dielne Elemíra Montška v Hranovnici

Výroba modrotlače z dielne Elemíra Montška v Hranovnici

Výstava predstavuje unikátnu ucelenú zbierku náradia, textilu a foriem z modrotlačiarskej dielne, v ktorej Elemír Montško vykonával farbiarske remeslo. Zaujímavou súčasťou výstavy sú aj drevené miniatúry predmetov z modrotlačiarskej dielne, ktorých autorom je pán Jozef Barna z Popradu.

… čítať viac
Gánovce - nálezisko neandertálskeho človeka

Gánovce - nálezisko neandertálskeho človeka

Podtatranské múzeum v Poprade v spolupráci s Obecným úradom v Gánovciach a Občianskym združením Neandertal v Gánovciach pripravilo v priestoroch Obecného úradu v Gánovciach výstavu s názvom Gánovce – nálezisko neandertálskeho človeka.

… čítať viac