Sakrálna výšivka ako kultúrne dedičstvo

Podtatranské múzeum v Poprade a Prešovský samosprávny kraj Vás pozývajú na výstavu "Sakrálna výšivka ako kultúrne dedičstvo".
Výstava je sprístupnená od 24. februára 2022 do 7. mája 2022, v priestoroch Podtatranského múzea v Poprade na Vajanského 72/4, v čase otváracích hodín múzea (utorok - nedeľa 9:00 hod. - 16:00 hod., s dezinfekčnou prestávkou medzi 12:00 a 13:00 hod).

Výšivka, ako prejav náboženského cítenia a pokory pred životom svetským i duchovným, tvorí základ výstavy. Duchovná rovnováha výšivkárov dokázala pod ich rukami vytvoriť vzácne sakrálne textílie. Každý exemplár na výstave je príbehom tvorcu výšivky a jeho rodiny, podáva svedectvo o osobných aj historických udalostiach. Výstava je súborom zručnosti a dôvtipnosti jej tvorcov a zároveň poskytuje čas sa priestor na úvahy o nás samých a kvalite nášho života.
Svojou druhou výstavou v Podtatranskom múzeu v Poprade sa týmto predstavuje TOP zberateľka Slovenska pani Alica Tokarčíková, (sakrálne výšivky, gobelíny a tapisérie). Prvou bola veľmi úspešná výstava historických hračiek (2018-2019).

Vstupné je zahrnuté v cene vstupenky do múzea: 4,00 €/dospelí; 2,00 € deti, žiaci, študenti, ŤZP; deti do šesť rokov bezplatne.

Tešíme sa na Vašu návštevu!
Zmena programu vyhradená.

Dokument na stiahnutie