ONLINE jesenné tvorivé dielne + vedomostný kvíz

Podtatranské múzeum v Poprade a Prešovský samosprávny kraj Vás pozývajú na online jesenné tvorivé dielne pre deti, ako sprievodné podujatie výstavy Hora/Hruda/Žena, ktorá je verejnosti prístupná v priestoroch Podtatranského múzea v Poprade na Vajanského 72/4 do 30. 09. 2021.

V rámci online podujatia si môžu návštevníci virtuálne prezrieť výstavu Hora/Hruda/Žena:

https://fb.watch/89dO1hjH9r/

Pre deti je tiež pripravený nesúťažný vedomostný kvíz viazaný na výstavu Hora/Hruda/Žena, pri ktorom sa nielen zabavia, ale veríme že získajú aj nové vedomosti. Mnohé z vystavených predmetov deti určite poznajú, možno ich používajú či používali aj ich starí rodičia.

V centre pozornosti výstavy Hora/Hruda/Žena stojí žena, jej úloha a postavenie v spoločnosti v ľudovej kultúre. Projekt je zameraný na život ženy v horskej a v podhorskej oblasti v minulosti, a je zameraný na ženu vo všetkých etapách života - dieťa, deva, zrelá žena a žena v období staroby. V našich ONLINE tvorivých dielňach sa rovnako zameriavame na ŽENU v rôznych etapách života, a s využitím rôznych prírodných materiálov, ktoré ponúka pestrofarebná jesenná príroda, si deti vo svojich podmienkach vyrobia a ozdobia portréty ženy - dieťaťa, ženy alebo ženu v období staroby.

Fotografie vašich prác, umeleckých diel a výtvorov očakávame na e-mailovej adrese: sekretariat@muzeumpp.sk, najkrajšie práce zverejníme.

Výstava je verejnosti prístupná ešte do 30. 9. 2021.

Tešíme sa na Vaše nápady!

Dokument na stiahnutie


Galéria k podujatiu