Noc múzeí a galérií 2020 - Fotografický návod zhotovenia historickej pohľadnice

Tento rok je pre nás všetkých špeciálny - keďže vás nemôžeme privítať v múzeu, pripravili sme pre návštevníkov zaujímavé aktivity na internete:
1. Ak ste fanúšikom numizmatiky, zaujímajú vás platidlá, mince či bankovky a ich história, vyskúšajte si svoje vedomosti a vyplňte pracovný zošit - týmto spôsobom sa hravou formou aj čo-to naučíte. Autorom je kurátor numizmatickej zbierky Podtatranského múzea v Poprade Mgr. Pavol Minarčák, PhD. Správne odpovede na otázky v kvíze a tajničku posielajte na e-mailovú adresu sekretariat@muzeumpp.sk do 30. novembra 2020, spolu s kontaktnými údajmi. Výhercu vyžrebujeme a odmeníme!
2. Ak radi tvoríte a je vám bližšia originálna ručná práca, ponúkame vám fotografický návod, ako si vlastnoručne vyrobiť historickú pohľadnicu, ktorý si môžete stiahnuť kliknutím na Dokument na stiahnutie. Takto zhotovenú pohľadnicu pošlite ako pozdrav napríklad starým rodičom, priateľom či kamarátom, s ktorými sa nemôžete v tomto komplikovanom období osobne stretnúť. Zapojte svoju fantáziu a šikovné ruky a fotografie výsledkov svojej práce posielajte do 13. decembra 2020 na e-mailovú adresu sekretariat@muzeumpp.sk. Najzaujímavejšie „dielka“ zverejníme na webovej stránke a facebooku múzea.

Dokument na stiahnutie


Galéria k podujatiu