Edičná činnosť

Výroba modrotlače z dielne Elemíra Montška v Hranovnici

images/stories/edicna_cinnost/21.jpg

 

 

Bekešová, Elena: Výroba modrotlače z dielne  Elemíra Montška v Hranovnici. Katalóg výstavy vydaný pri príležitosti  720. výročia prvej písomnej zmienky o obci Hranovnica. Poprad, Podtatranské múzeum v Poprade, 2014.

 

Život za kláštornými múrmi

images/stories/edicna_cinnost/sprievodca.jpg

Život za kláštornými múrmi. Sprievodca k výstave venovanej 1150. výročiu kresťanskej misie Konštantína a Metoda na našom území. (Zostavil Matúš Hudák) Poprad, Podtatranské múzeum v Poprade, 2013.

 

Gánovce nálezisko neandertálskeho človeka a jeho životné prostredie

Gánovce nálezisko neandertálskehho človeka a jeho životné prostredie


Gánovce nálezisko neandertálskeho človeka a jeho životné prostredie. Katalóg špecializovanej expozície 1969 – 2009. Pri príležitosti 40. výročia inštalácie a otvorenia stálej expozície v Podtatranskom múzeu v Poprade.(Zostavila Magdaléna Bekessová) Poprad, Podtatranské múzeum, 2009.

 

Neandertálec z Gánoviec

Neanderálec z Gánoviec


Neandertálec z Gánoviec. Zborník príspevkov zo seminára pri príležitosti 80. výročia nálezu neandertálca v Gánovciach. (Zostavila Magdaléna Bekessová) Poprad, Podtatranské múzeum, 2007.

 

Farbiar Elemír Montško a jeho dielňa

Farbiar Elemír Montško a jeho dielňa

Tkáčová, Monika: Farbiar Elemír Montško a jeho dielňa. Poprad, Podtatranské múzeum 2007.

 

Podtatranské múzeum v Poprade 1876 – 2006

Podtatranské múzeum v Poprade 1876 – 2006


Bekessová, Magdaléna a kol.: Podtatranské múzeum v Poprade 1876 – 2006. Monografia pri príležitosti 130. výročia založenia múzea. Poprad, Podtatranské múzeum 2006. - 85 s.

 

Archeológia v múzeách

Archeológia v múzeách
Archeológia v múzeách. (Zborník príspevkov zo seminára v Podtatranskom múzeu v Poprade). (Zostavil: Peter Roth). – Nitra: Slovenská archeologická spoločnosť pri SAV, Banská Bystrica: Zväz múzeí na Slovensku, Stredoslovenské múzeum, Poprad: Podtatranské kultúrne centrum, Podtatranské múzeum, 1998. – 86 s.

 

Tradičné zvyky a obrady a súčasnosť

Tradičné zvyky a obrady a súčasnosť


Tradičné zvyky a obrady a súčasnosť. (Zborník zo seminára Podtatranského múzea v Poprade). (Zostavila: Zdena Krišková). – Bratislava: Slovenská národopisná spoločnosť pri SAV, Poprad: Podtatranské kultúrne stredisko, Podtatranské múzeum, 1997. – 100 s.

 

Stránka 1 z 3

«ZačiatokDozadu123DopreduKoniec»

Strojový preklad